TESİSİN TARİHÇESİ

Paton Ukrayna’nın önde gelen kaynak ekipmanı ve malzemesi üreticilerinden biridir ve BDT’de bu alandaki üreticiler arasında lider konumdadır..

Tesis şu anda aşağıdaki alanlarda 30’dan fazla kaynak ekipmanı modeli üretmektedir:

 • Kaynak makineleri (150A ila 630A);
 • Yarı otomatik kaynak makineleri (160A’dan 630A’ya kadar);
 • Argon ark invertörleri (200A ila 315A);
 • Havalı plazma kesme ekipmanı (40 ila 100A);
 • Çok fonksiyonlu dijital invertörler (250A ila 350A).

Tesis, Ukrayna’da benzeri olmayan yeni kaynak ekipmanı ve malzeme örneklerinin geliştirilmesi, sıfırdan üretilmesi için yüksek kaliteli ekipmanlarla donatılmış kendi tasarım ve teknolojik tabanına ve üretim tesislerine sahiptir.

60 yıllık üretim tecrübesi, geniş bir kaynak ekipmanı ve en yüksek kalitede malzeme yelpazesi ile hem Ukrayna’da hem de 50’den fazla ülkede kaynak profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

60 markanın yılları PATON

1959

Deneysel Tesisin kurulması, B.Ye. Paton’un girişimiyle gerçekleşmiştir. Paton’un girişimiyle, enstitü, Araştırma Tasarım Ofisi ve Araştırma Departmanından oluşan Elektrik Kaynak Enstitüsü’nün bileşenlerinden biri olarak kuruldu.

Yıllar içinde tesis, sadece enstitü ve DKB tarafından geliştirilen münferit ünitelerin değil, aynı zamanda küçük ölçekli üretim şeklinde bazı numunelerin de üretilmesine olanak tanıyan yeni teknolojik alanları kapsamlı bir şekilde geliştirmiştir. Bunlardan biri, kurulum ve onarım çalışmaları için tasarlanan küçük STSH-250 transformatörüdür.

1963

1963 yılında tesis, Buhara-Ural ve Druzhba gaz boru hatlarında kullanılan büyük çaplı boruların kaynağı için özel A 850 ve A 943 ekipmanlarını üretti ve Çelyabinsk Boru Haddeleme Tesisi’ne tedarik etmeye başladı.

1964

Tesis 1964 yılında Volgograd Traktör Fabrikası’na traktör kirişlerinin kaynağı için A 899 makineleri tedarik etti. Araştırma Fabrikası tarafından üretilen kaynak ekipmanları bu yıllarda Brüksel, New York, Marsilya, Leipzig’deki uluslararası sergi ve fuarlarda ve SSCB’nin Ekonomik Başarıları Sergisi’nde başarıyla sergilendi.

1969

16 Ekim 1969’da, kozmonotlar V. Kubasov ve G. Shonin’den oluşan Soyuz-6 uzay aracı mürettebatı, Deney Tesisinde üretilen benzersiz Vulcan kurulumunu kullanarak yörüngede ilk kez elektron ışını, plazma ve sarf elektrot kaynağı gerçekleştirdi. Shonin’den oluşan Soyuz-6 uzay aracı mürettebatı, Deney Tesisinde üretilen benzersiz Vulcan kurulumunu kullanarak yörüngede ilk kez elektron ışını, plazma ve tüketilebilir elektrot kaynağı gerçekleştirdi.

1970

1970 ve 1972 yılları arasında yeni üretim alanları geliştirilerek kaynak ekipmanı yelpazesi önemli ölçüde genişletildi.

1972

Tesis 1972 yılında tarım için özel ekipman üretmeye başladı.

1973

1973 yılında, gemi inşa endüstrisi için özel VMG 5000 çok istasyonlu redresörlerin yanı sıra SSCB’deki diğer tesisler tarafından üretilmeyen elektroslag, kontak ve mikro-plazma kaynak ekipmanlarının üretimine başlandı.

1975

1975 yılında tesis, bir ‘Eridan’ roketi kullanarak Fransa’nın Kerguelen adası ile SSCB’nin kuzeyindeki Sogra köyü arasında uzayda gerçekleştirilen bir Sovyet-Fransız bilimsel deneyi için özel ‘Araks’ ekipmanı üretti.

Fabrikanın üç ürünü: VMG 5000 doğrultucu, A1114M yarı otomatik ve STSH-250 transformatör Devlet Kalite İşareti ile ödüllendirildi.

1976-1978

Tesis, 1976 ve 1978 yılları arasında ZIL fabrikasına çerçeve kaynağı için U-851 proses hattını, büyük çaplı çok katmanlı boru bağlantılarının toplanması ve kaynaklanması için Chartsyzsk Boru Tesisi U 901’i, T – 150 seri traktör montajlarının kaynaklanması için Kharkiv Traktör Tesisi UD 133’ü başarıyla üretti ve teslim etti.

1975-1980

Tesis 1975 ve 1980 yılları arasında Japonya, İsveç, Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne 50’den fazla kaynak ekipmanı seti tedarik etti. Otomotiv devleri düzenli tüketiciler haline geldi: VAZ, ZIL ve KAMAZ.

1979

1979 yılında tesis, ‘Salyut-6’ uzay kompleksinde metallerin ve ince film kaplamaların ağırlıksız ortamda ve deniz vakumunda yapısal malzemelerden yapılmış bir dizi numune üzerinde termal buharlaştırılması için benzersiz bir ‘Buharlaştırıcı’ tesisatı üretti.

Bu önemli deney, EEZ araştırma ve üretim kompleksinin üstünlüğünü bir kez daha teyit etmiştir. EA Paton, bilim adamlarını, tasarımcıları ve üreticileri bir araya getiriyor.

1980

1980 yılında, kaynak işlerinin mekanizasyonuna ve çok katmanlı boru üretimindeki operasyonların kontrolüne yönelik özel kaynak ekipmanlarından oluşan bir kompleks üretildi ve Viksun Boru Fabrikası’na teslim edildi.

A 550 elektro cüruf kaynak makinelerine bir başka Devlet Kalite İşareti verildi.

Leipzig Uluslararası Fuarı’nda USh 118 elektroslag döküm tesisi altın madalya kazandı.

Bir grup IEZ ve DKB uzmanının yanı sıra fabrika müdürü GB Asoyants, birçok büyük tesiste plazma yeniden eritme için kurulumların ve özel güçlü güç kaynaklarının tanıtılması nedeniyle SSCB Devlet Bilimsel ve Teknik Ödülü’nü aldı.

Kaynak ekipmanı Zhdanovtyazhmash, Khartsyzsk tel halat fabrikası, Volgograd Atommash, Kuibyshev vana fabrikası ve diğer işletmelerde başarıyla satılmaktadır.

Dış ticaret kuruluşlarının siparişi üzerine Avusturya, Macaristan ve Kanada’ya kaynak ekipmanı ve yedek parça kitleri tedarik edilmektedir.

1984

3 Ocak 1984 tarihinde, kaynak ve özel elektrometalurji alanında bilim ve teknolojinin gelişimine önemli katkılarından dolayı IEZ Bilimsel ve Teknik Kompleksi. Araştırma Departmanını da içeren EO Paton, Ekim Devrimi Nişanı ile ödüllendirildi.

Temmuz 1984’te kozmonotlar Svitlana Savitskaya ve Volodymyr Yanibekov dünyada ilk kez açık uzayda 3 saat boyunca Salyut-7 kompleksinde bulundular. Deneysel Tesis tarafından üretilen taşınabilir bir URI elektron ışını cihazı kullanarak 35 dakika boyunca metal plakalar üzerinde kesme, kaynak, lehimleme ve püskürtme işlemlerini başarıyla gerçekleştirdiler.

1985

1985 yılında, Araştırma Departmanını da içeren Sektörlerarası Bilim ve Teknoloji Kompleksi (ISTC) kurulmuştur.

1988

1988 yılında, Araştırma Departmanını da içeren Sektörlerarası Bilim ve Teknoloji Kompleksi (ISTC) kurulmuştur.

1990-2000

Najtrudniejsze lata w historii Zakładu Doświadczalnego. Rozpad Unii znacząco wpłynął na przemysł wszystkich republik związkowych, w tym Ukrainy. Zapotrzebowanie na unikalne instalacje do różnych metod spawania znacznie spadło, zakład znacznie zmniejszył produkcję.

Musieliśmy opuścić duży oddział zakładu. Cały sprzęt został przetransportowany do głównego zakładu. Mimo to zakład kontynuował produkcję nowych rozwiązań EEZ i DKB, ale już pod rzeczywiste zamówienia konsumentów w krajach WNP.

Pod koniec lat 90-tych nastąpiło ożywienie produkcji przemysłowej i budownictwa. Zapotrzebowanie na zasilacze do różnych metod spawania gwałtownie rośnie.

Podjęto decyzję o opanowaniu produkcji najpopularniejszych transformatorów, prostowników i urządzeń półautomatycznych. Zakład samodzielnie opracował i opanował produkcję na małą skalę transformatorów typu STSh na prądy 250, 315 i 400 amperów, prostowników typu VD na prądy 250, 315 i 400 amperów oraz zmodernizowanych urządzeń półautomatycznych na prądy 180, 250 i 315 amperów.

2000-2010

WSE, 21. yüzyılın başında AC kaynak işlemini önemli ölçüde iyileştiren ve güç kaynağı olarak bir transformatör kullanarak düşük kalınlıktaki alüminyum alaşımlarının kaynağını mümkün kılan USGD ark stabilizasyon cihazının geliştirilmesini tamamladı.

Tesis personeli seri STSh transformatörlerini tamamladı ve bunlara SRS ark yanma stabilizatörlerini monte etti. VD redresörlere, ark uyarımını iyileştirmek ve sadece borularda değil diğer metal yapılarda da düşük kenar kaynak akımlarında kaynak yaparken elektrot yapışmasını önlemek için iki küçük blok takma seçeneği sunuldu.

Yarı otomatik ekipman önemli ölçüde geliştirildi ve iki versiyonda üretime başlandı: güç ünitesi besleme mekanizmasıyla aynı gövdede, redresör ve besleme ünitesi ise ayrı olarak üretildi.

2006

Bugüne kadar tesis, özellikle manuel ark kaynağı için uluslararası pazarlarda inverter güç kaynaklarının ortaya çıkışını dikkate alarak bir grup çalışan oluşturdu ve onlara inverter ekipmanı geliştirmeleri ve üretmeye başlamaları talimatını verdi.

2008

Tesis 2008 yılında 120, 160 ve 200 amperlik akımlar için üç modifikasyonda küçük partiler halinde manuel ark kaynağı invertörleri üretmeye başlamıştı.

2013

2013 yılına gelindiğinde tesis, ark kaynağı, yüzey kaplama ve elektroslag yeniden eritme ekipmanı için özel siparişleri yerine getiriyordu.

2013 Geleneksel güç kaynaklarının performansı artmakla kalmıyor, aynı zamanda invertör kaynakları artık sadece büyük miktarlarda manuel ark kaynağı için kullanılmıyor.

Özel siparişler doğrultusunda, 3.000, 6.000 ve 10.000 amperlik akımlarda elektroslag kaynağı ve yeniden eritme için güçlü güç kaynaklarının yanı sıra 1.000 ampere kadar akımlarda tozaltı ark ve özlü tel kaynağı için üç traktör tipinin üretimine yeniden başlandı. Traktörler için güç kaynağı olarak tesis, 630 ve 1200 amperlik akımlar için VSU üniversal redresörleri geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Ülke, yaygın olarak ark kaynağı kullanılan metal yapıların, inşaat şirketlerinin üretimi için tesisler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Sonuç olarak, 2013 yılında tesis 630 ve 1200 amperlik akımlar için ve montaj ve onarım işleri için çok amaçlı redresörlerin üretiminde uzmanlaştı ve invertör ekipmanı üretimini önemli ölçüde artırdı.

2014

Tesis, 2014 yılında Kharkiv’deki ‘Turboatom’ kuruluşu için benzersiz 4 türbin rotor kaynak ünitesinin üretimini tamamladı.

Üniteler Enstitü’nün Tasarım Ofisi tarafından geliştirildi ve kurulumla birlikte Turboatom’da başarıyla uygulandı.

2015

Tesis, 2015 yılının başından itibaren kaynak ekipmanı alanındaki geliştirme çalışmalarına yeniden başladı.

Böylece, Mayıs 2015’ten itibaren Paton redresörlerle çok istasyonlu kaynak sırasında kaynak akımı kontrolü için RBP-304 balast reostalarının seri üretimine başlandı. Öte yandan, koruyucu gazlarda ve flux altında otomatik ve yarı otomatik kaynak ve her tür yapay elektrotla manuel ark kaynağı için tasarlanan VDU-6303P ve VDU-1202P üniversal kaynak redresörleri Haziran 2015’ten itibaren tanıtıldı. Kaynak gerilimi ve akımının kademesiz olarak ayarlanması, elektronik bir kontrol sistemi aracılığıyla gerçekleştirilir. Balast reostaları ile donatıldığında, bu redresörler çok istasyonlu güç kaynakları olarak kullanılabilir.

Ayrıca Mayıs 2015 başında. Tesis, Enstitü’nün Devlet Tasarım Bürosu ile birlikte Ukrspetsexport’un tropikal iklimler için geliştirilmiş özelliklere ve artırılmış güvenilirliğe sahip bir grup kaynak ekipmanı geliştirmesi ve üretmesi için bir sözleşme imzaladı.

BP-608 üniteleriyle birlikte VS-650 SR kaynak redresörleri ve VDI-200R invertör redresörleri test edildi ve Güneydoğu Asya’daki (Myanmar) bir tersanede kullanılmak üzere sevk edildi.

Haziran 2015’te yeni “PATON” kaynak invertörlerinin ilk partisi piyasaya sürüldü. “ECO” serisi. ‘ECO’ serisi çevre dostu ve ekonomik anlamına gelmektedir. Bu cihazların temel avantajları, küçük ağırlık ve boyut parametreleri ve evsel amaçlar için bir kaynakçı seçerken önemli olan zayıf (sarkan) ağlarla çalışma yeteneğidir. ‘ECO’ serisinin geliştirilmesinde kullanılan kapsamlı ekonomi ilkesine rağmen, bu cihazlar yalnızca yüksek kaliteli elektronik bileşenler ve mekanik modüllerle donatılmıştır. ‘ECO’ serisi, ev şebekesine (220 V) bağlı bir elektrot ile manuel ark kaynağı için tasarlanmıştır ve %40 yükte 160 A, 200 A ve 250 A kaynak akımları için üç model ile temsil edilmektedir.

Ekim 2015’te tesis, Epicenter K ağının TOP 5 satışlarında lider konuma geldi. Nisan 2015’ten bu yana, kaynak makineleri aylık olarak üretilmekte ve EVO markası altında Ukrayna’nın en büyük hipermarket perakende zinciri Epicenter K’da özel olarak sunulmaktadır. Tesisin ürünleri diğer yabancı üreticilerle başarılı bir şekilde rekabet etmekte ve Çinli kaynak ekipmanı üreticilerini bile ‘fiyat-kalite’ açısından geride bırakmaktadır. TM EVO tesisinin ekipmanlarına yönelik istikrarlı müşteri ilgisinin başlıca nedenleri şunlardır:

 • yerli üretim (Ukrayna malı),
 • Ekipmanın düşük şebeke geriliminde (170 V’tan itibaren) çalışmasının uyarlanması,
 • Garanti süresi 2 yıldır,
 • rekabetçi fiyat.

Kasım 2015 başında tesis, Avrupa’nın en büyük yüksek kaliteli döküm ürünleri üreticilerinden biri olan CKD Kutná Hora as Group of Companies (Çek Cumhuriyeti) – SCB Foundry otomobil fabrikasının yeniden donatılması için kaynak ekipmanı tedarik etti. CKD Kutná Hora AAA (Excelentní) kredi notuna sahiptir ve Çek Cumhuriyeti’ndeki en istikrarlı 100 şirketten biridir. Şirketler Grubu olarak CKD Kutná Hora’nın özel dökümhane ekipman filosu PATON kaynak ekipmanları ile desteklenmektedir:

 • VDU-1202P üniversal kaynak düzleştiricileri – dökümhane üretim ürünlerinin karbon elektrot planyalanması için,
 • VDM-1202P çok istasyonlu kaynak redresörleri RBP 302 balast reostaları ile komple – vagon ve lokomotif üretimi için çeşitli metal yapıların 5 mm çapa kadar elektrotlarla çok istasyonlu kaynağı için,
 • VS-650SR kaynak redresörleri – çeşitli yük vagonu yapılarının CO2 ortamında kaynaklanması için,
 • RBP 302 balast reostaları ile birlikte VS-650SR kaynak düzleştiricileri – 5 mm’ye kadar elektrotlarla çok noktalı kaynak için,
 • PS-351.2 yarı otomatik kaynak makineleri ve ADI-200S argon ark invertörleri – bir otomobil fabrikası onarım tesisi için.

Tesis, Aralık 2015’te VDI Professional serisinin tamamen dijital kaynak invertörlerinin yanı sıra yeni bir kontrol paneli ve dijital parametre kontrolüne sahip PSI-250S ve PSI-250R yarı otomatik kaynak makinelerini üretmeye başlayacak. Dijital kontrol paneli, kaynakçının kaynak modunu kolayca ve doğru bir şekilde seçmesine ve temel kaynak akımı değerinden akım-voltaj özellikleri, sıcak başlatma seviyesi, darbe modunda akım genliği vb. için hassas ayarlara kadar kaynak işlemi parametrelerini ayarlamasına olanak tanır.

2016

Tesis, 2016 yılının başında DKB Enstitüsü ile 450 mm kalınlığa kadar olan metallerin elektro cüruf kaynağı için özel ekipmanların geliştirilmesi ve üretimi için bir makine yapımı sözleşmesi gerçekleştirecek. Proje çalışmasının bir parçası olarak uzmanlar bir grup özel kaynak ekipmanı geliştiriyor: TSHS 1000-3 kaynak transformatörleri ile tamamlanan A-535 kaynak makineleri. Bu proje ile tesis, büyük sanayi kuruluşlarında talep gören özel elektroslag kaynak ekipmanlarının geliştirilmesi ve üretimine devam ediyor.

Mart 2016’da Departman, farklı kalınlıktaki metallerin sürekli kaynağı için özel bir argon ark invertörü üzerindeki çalışmalarını tamamladı. Dijital ADI-230P, farklı kalınlıklardaki zor metal yapıların sürekli kaynakla kaynağının gerçekleştirilmesine ve 12 ila 230 A arasında altı kaynak akımı değişim aşamasının programlanmasına olanak tanıyor.

Ayrıca Mart 2016’da tesis, COMPASS markası altında Epicenter K perakendecilerine iki yeni kaynak ekipmanı modeli tedarik etmeye başladı:

 • Manuel DC ark kaynağı için COMPASS IWM-200 inverter kaynak makinesi,
 • COMPASS CWM-200 inverter tipi kombine kaynak makinesi, doğru akım ile koruyucu gaz ortamında manuel ark kaynağı, argon ark kaynağı ve yarı otomatik kaynak için tek istasyonlu tasarım.

Nisan 2016’nın başında. DZZU IEZ onları. EO Paton, klasik tarife göre en popüler markaların elektrotlarını üretmektedir: ANO-21, ANO-36, ANO-4, ANO 13/45, UONI 13/55, MR-3, T-590 yüzey kaplama markası için özel elektrotlar, dökme demir kaynağı TsCh-4, yüksek alaşımlı çeliklerin kaynağı için OZL-8 ve TsL-11 ve ayrıca E.O. Elektrik Kaynak Enstitüsü’nün geliştirilmiş karışımına göre Elite serisi elektrotlar. Paton: Elite ANO-36, Elite MD6013, Elite ANO 21.

Nisan ayı sonunda tesis, 200 mm kalınlığa kadar olan ürünlerin elektroslag kaynağı için özel ekipman geliştirilmesine yönelik ikinci sözleşmeyi tamamlamış olacak. Uzmanlar bir grup özel kaynak ekipmanı geliştirdi: ASH115 kendinden tahrikli kaynak makinesi, akım kaynağı olarak VDU-1202P kaynak redresörleri ile birlikte tankların ve binaların metal yapılarının kaynağında başarıyla kullanılıyor.

Nisan 2016’da VDI-160E kaynak invertörleri, PATON ekipmanlarını Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Letonya, Moldova ve diğer ülkeler de dahil olmak üzere Avrupa pazarlarına tanıtmayı planlayan bir dağıtım şirketi için Polonya’ya teslim edilecek. Gürcistan pazarında ayda yüzden fazla ünite satılıyor, bir servis merkezi kuruldu ve Gürcistan dağıtım ağı üzerinden Ermenistan ve Azerbaycan’a PATON ürünleri tedarik etmek için görüşmeler devam ediyor.

Temmuz 2016’da tesis, PATON ekipmanlarını Kore ve diğer Asya-Pasifik pazarlarına tanıtmayı planlayan bir dağıtım şirketi için Kore’ye ilk parti kaynak invertörlerini teslim edecek.

Eylül 2016’da. Tesis geliştirme çalışmalarını tamamladı ve manuel ark kaynağı (RDS ‘MMA’) için tek ve çift çekirdekli PSI tipi invertörlü yarı otomatik kaynak makineleri serisinin seri üretimine başladı.

Ekim 2016’da, DZZU IEZ onları. EO Paton, Ukroboronservice için otomatik bir harç koordinasyon sistemi oluşturma projesini tamamladı. Departmanın uzman ekibi çalışmayı 1 ay gibi rekor bir sürede tamamladı ve proje 11-14 Ekim 2016 tarihleri arasında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Silahlar ve Güvenlik – 2016” 13. Uluslararası İhtisas Fuarı’nda tanıtıldı.

1 Ekim 2016’dan itibaren yeni PATON mağazası Ukrayna’nın en büyük sanayi, ekonomi ve ulaşım merkezlerinden biri olan Dnipro’da açılacak.

Tesis, Kasım 2016’dan itibaren yeni bir inverter yarı otomatik kaynak makinesi modeli olan PSI-150S’nin seri üretimine başlıyor. Tek bileşenli tasarıma sahip PATON PSI-150S inverter dijital yarı otomatik kaynak makineleri, koruyucu gaz ortamında ve sabit bileşimli karışımlarda manuel ark kaynağı (RDS “MMA”), argon ark kaynağı (ARG “TIG”) ve yarı otomatik kaynak (PA “MIG / MAG”) için tasarlanmıştır. Bu modelin bir özelliği, ünitenin tel besleme ünitesinin kontrol panelinin dijital olmasıdır.

2017

Ocak 2017’de, DZZU IEZ onları. EO Paton, PATON’un Profesyonel Seri kaynak invertörleri serisi için BP-5 ve BP-15-4 bağımsız tel besleyicilerinin prototiplerinin geliştirilmesini tamamladı. Bu geliştirme, kaynakçıların bu ekipman serisinin doğasında bulunan potansiyeli tam olarak ortaya çıkarmasına olanak tanıyor. Buna ek olarak, Ocak ayı sonuna kadar, aşınma ve korozyon direnci açısından gelişmiş çalışma koşulları gerektiren ürünlerin yüzeyine toz malzemelerin mikro plazma ile püskürtülmesinin yanı sıra aşınmış yüzeylerin ve özel kaplamaların yenilenmesi için son teknoloji ürünü bir tesisin prototipi geliştirilecektir.

Tesis, 2017 yılının başında yüksek teknolojili TRUMPF ekipmanlarını satın alarak kaynak ekipmanı gövdeleri için bir üretim alanı ve Mart ayında da bir toz boya hattı kurdu. Şirket içi muhafaza üretim alanının devreye girmesi, sadece PATON markalı kaynak ekipmanı serisinin tamamının maliyetini önemli ölçüde düşürmekle kalmayacak, aynı zamanda Ukrayna ekonomisinin diğer sektörleri için metal ürünlerin üretimini de sağlayacaktır:

 • enstrüman yapımı,
 • küçük mühendislik,
 • demiryolu vagonları için parça üretimi,
 • inşaat (çatı kaplama levhaları),
 • mobilya (zırhlı kapılar ve diğer metal yapılar),
 • laboratuvar ekipmanları (raflar, dolaplar, raflar, masalar, vb.),
 • Konut ve kamu hizmetleri (elektrik panoları ve kamu hizmetleri ekipmanları).

EO Paton’un adını taşıyan Elektrik Kaynak Enstitüsü Deneysel Tesisi, Paton Okulu’nun endüstri ile daha yakın bağlar kurma geleneğini sürdürüyor.

Tesisin sloganı: güvenilirlik, kalite, gelenek, şimdi kaynak ekipmanı tüketicileriyle güvenilir bağlantılar kurmaya yardımcı oluyor.

Çeşitli kaynak yöntemleri için benzersiz tesisler ve güç kaynakları üretiminde yılların deneyimi, fabrika çalışanlarının geleceğe iyimserlikle bakmasını sağlıyor, çünkü kaynak olmadan endüstriyel üretim mümkün değildir.

Paton ekipmanları sadece Ukrayna’da değil, her zaman tüketiciler tarafından aranacaktır.

2018

2018 yılında ürünler güncellendi: ESO serisi inverter kaynak makinelerinin güncellenmiş versiyonları, Standart serisinin PSI ve PSI-315 PRO-380V seri üretime alındı.

Nisan 2018’de Fabrika, Avrupa pazarlarında satılmak üzere PATON™ kaynak elektrotlarının sertifikasyonunu başarıyla tamamladı. Alınan CE sertifikası, Fabrikanın bu ürünleri Tek Ekonomik Bölge’deki 25 ülkeye ve Avrupa sertifikasyonunu tanıyan ülkelere serbestçe tedarik etmesini sağlamaktadır.

Yeni bir ekipmanın seri üretimi – PATON ™ BAO-7 bağımsız soğutma ünitesi, temel amacı kaynak ekipmanı ile çalışırken yüksek kaliteli soğutma sağlamak ve soğutucuyu kapalı bir sistemde dolaştırmaktır.

İhracat stratejisinin bir parçası olarak, PATON проду’nun ürünleri Kielce Ticaret Fuarı’ndaki (Polonya) Endüstriyel Bahar ve Kiev’deki XVII Uluslararası Endüstriyel Forum uluslararası sergilerinde sunulmaktadır.

Klasik kaynak ekipmanı üretimi açısından, Deneysel Tesis, madencilik ve metalürji endüstrilerindeki bir dizi önde gelen Ukrayna işletmesine 5000 amper kaynak kaynağı (VMG-5000) tedarik etme projesini başarıyla uygulamıştır.

2019

VDI MINI, ESO ve PRO serileri yükseltilerek cihazların zayıf bir şebeke kaynağından beslendiğinde performanslarının artması sağlandı ve profesyonel seriye kolay yapılandırma için çok dilli bir arayüze sahip bir LCD ekran eklendi. VDI PRO serisi için 300 amper kaynak akımına sahip, ekipmanın rahatlığını ve verimliliğini ve kaynakçının hareket kabiliyetini önemli ölçüde artıran uzaktan kumanda ünitelerinin ilk partisinin (önceden müşteri siparişine göre) geliştirilmesi ve üretilmesi.

Niteliksel olarak geliştirilmiş ve genişletilmiş komple PATON на yarı otomatik makine seti – yarı otomatik torç ve toprak kelepçeli kabloya ek olarak, standart teslimat kitine elektrot tutuculu bir kaynak kablosu eklendi ve profesyonel yarı otomatik makine serisi Abicor Binzel aksesuarları ile donatıldı.

500/630/1200 amper için planlanan güçlü invertör üniteleri serisinin ilki olan 500 ampere kadar nominal kaynak akımına sahip yeni güçlü PATON Д VDI-500 invertör doğrultucunun seri üretimine başlandı.

PATON™ elektrot üretimi, tesisin çalışmalarında müşteri odaklılık, liderlik, personel motivasyonu, süreç yaklaşımı ve sürekli iyileştirme gibi kalite yönetimi ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olduğunu teyit eden uluslararası ISO 9001:2015 standardına göre sertifikalandırılmıştır.

PATON™ ürünleri uluslararası fuarlarda sergilenmektedir: XVIII Uluslararası Endüstriyel Forum (Kiev, Ukrayna) ve MacTech 2019 (Kahire, Mısır). XVIII Uluslararası Endüstriyel Forum çerçevesinde Fabrika, XIII Kaynak Yarışması’nın ortağı olarak hareket etti ve en yeni PATON™ ADI-200 PRO AC/DC argon ark kaynağı ekipmanı ve 141 yöntem / GTAW kategorisindeki diğer yarışma desteğini sağladı.

2020

2020-2021 yılları Paton International için bir yenilenme ve inovasyon yılı olmuştur. Paton’un Ar-Ge merkezi ve üretimi şu anda yeni ekipman modelleri geliştiriyor, test ediyor ve piyasaya sürüyor ve endüstriyel ekipman yelpazesini genişletiyor. Yeni PRO-630 inverter, StandardMig-270, 350 yarı otomatik makineler, ProTIG-315 AC/DC argon ark inverter, StandardCUT-100 ve ProCut-40 havalı plazma kesme makineleri, sıvı soğutma özelliğine sahip yarı otomatik makineler ve kapsamlı kaynak çözümleri mevcuttur.

2021

2021 yılında, pazarların genişlemesi ve ihracat yönelimi nedeniyle cihazların görünümü ve Paton logosu tamamen değiştirildi. Avustralya ve İspanya gibi yeni pazarlar kazanıldı. Birleşik Arap Emirlikleri ve diğerleri.

2021 yılında Paton’un araştırma ve geliştirme merkezi, kaynak ekipmanı için robotik, sinerji kontrollü ekipman ve genel olarak kaynak ekipmanının işlevselliğini iyileştirme ve geliştirme üzerinde çalışmaya başlayacak.

Zaten Kasım 2021’de, Qweedo Robotics ile ortaklaşa geliştirilen ve kaynakların üretkenlik, kalite ve doğruluk seviyesini önemli ölçüde artıran ilk Ukraynalı işbirlikçi robot sunuldu.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare
What are you looking for in Partdo?